28.02.2019 - Koncert absolwentów i pedagogów

„ Woda, ziemia, powietrze” – pod takim enigmatycznym tytułem 28 lutego 2019r. odbył się koncert absolwentów i nauczycieli w sali koncertowej PSM I st. w Będzinie.

Tytuł – jak się okazało – nawiązywał do trzech pokoleń:

- uczniowie – to odzwierciedlenie wody – (bezkształtnej cieczy, przybierająca kształt formy, do której się ją wlewa)

- absolwenci – to ziemia (guma, z której kształtowany jest człowiek – szczególnie młody człowiek)

- nauczyciele - to powietrze (konglomerat gazów, bez których człowiek nie ma prawa bytu)

Data koncertu również nie była przypadkowa. Z jednej strony to „tłusty czwartek” – czyli nawiązanie do uczty duchowej (muzycznej). Z drugiej zaś święto – rocznica 209 urodzin patrona szkoły wybitnego Polaka i genialnego pianisty Fryderyka Chopina. W wykonaniu solistów i duetów usłyszeliśmy kompozycje : R. Galliano, A. Piazzoli czy J. S. Bacha.

Finał zwięczył występ wokalistek z towarzyszeniem orkiestry kameralnej absolwentów. Koncert dostarczył wielu wzruszeń i  wspomnień. Takich emocji tak bardzo nam brakuje w codziennym życiu. Za to co usłyszeliśmy bardzo dziękujemy i prosimy o więcej!

Janusz Biedrowski