W czwartek 17 września 2016 r. byliśmy w Katowicach na ciekawym koncercie muzycznym. W sali koncertowej NOSPR wystąpił znakomity akordeonista Richard Galliano w towarzystwie muzyków Filharmonii Brneńskiej. W I części wysłuchaliśmy utworów Wolfganga Amadeusa Mozarta i Antonio Vivaldiego w wersji na akordeon i orkiestrę, co zapewniło nam niecodzienny odbiór. W II części artyści zagrali utwory bliższe współczesności, między innymi Edwarda Elgara, Astora Piazolli oraz samego Richarda Galliano również w wersjach na akordeon i orkiestrę.

 

Najbardziej spodobała mi się II część, w której główny bohater koncertu pokazał prawdziwą wirtuozerię i szerokie możliwości akordeonu. Dynamika, różnorodność utworów i mistrzostwo gry oraz temperament artysty wywarły na mnie niesamowite wrażenie, tym bardziej,że pierwszy raz miałem okazję wysłuchać koncert na akordeon i orkiestrę.

Koncert nie tylko mnie bardzo się spodobał. Publiczność nagrodziła wykonawców owacją na stojąco. Artyści odpowiedzieli bisami, ale jakimi!!! Rewelacja.

Dziękuję Dyrekcji oraz organizatorom, Pani Ewie Kosińskiej i Panu Tomaszowi Grzybowi, za to, że dzięki nim mogliśmy pożytecznie i ciekawie spędzić ten wyjątkowy listopadowy wieczór.

Jakub Nurczyński, klasa IV a