Wrażenia ze szkolnej wycieczki do Rycerki
Wcześnie rano 9 czerwca 2016 roku wyruszyliśmy na szkolną wycieczkę do Rycerki. Wszyscy na miejsce zbiórki stawili się prawie punktualnie…. Po dokładnym sprawdzenie autobusu przez będzińską policję odjechaliśmy….. Droga minęła bardzo szybko i znaleźliśmy się w Rycerce Dolnej w pensjonacie „U Kąkola” . Miły właściciel pensjonatu szybciutko przydzielił każdemu pokój.
Z młodą , sympatyczną Panią Przewodnik wyruszyliśmy na szlak w kierunku Bendoszki Wielkiej i Przełęczy Przegibek.

Wszyscy zdobyliśmy szczyt Bendoszki Wielkiej 1 144 m.n.p.m , a w schronisku PTTK na Przełęczy Przegibek odpoczęliśmy i zjedliśmy kanapeczki, fryteczki i zapiekanki. Po powrocie do ośrodka zjedliśmy obiad , a dzień zakończyliśmy ogniskiem, śpiewem, pleceniem wianków i długimi rozmowami (dziewczyny rozmawiały do białego rana). Po śniadaniu pojechaliśmy do Istebnej do Kurnej Chaty Kawuloków, aby posłuchać opowieści i gry na ludowych instrumentach Pana Janka Macoszka. Po spacerze, zakupach i pizzy w Wiśle wracaliśmy do Będzina trochę niewyspani, ale pełni wrażeń, że wszyscy wytrzymaliśmy bez komputerów, tabletów , a co niektórzy i komórek (rozładowały się).
Pełni wrażeń, bogatsi o zdobytą wiedzę, zachwyceni pięknem gór wróciliśmy do Będzina, gdzie czekali na nas stęsknieni Rodzice!
Na pamiątkę pozostaną wspomnienia, zakupione drobiazgi no i oczywiście ZDJĘCIA !
Dziękujemy wszystkim uczniom za dwa dni pełne niezapomnianych wrażeń (do zobaczenia na szlaku)
Ewa Kosińska , Mariola Dobrzańska, Dorota Wylężeksmiley

P.s. Zdjęcia w zakładce Galeria!