22 stycznia 2016 r. o godz.17.00 w sali koncertowej odbył się koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka. Podczas koncertu prezentowali się najmłodsi uczniowie klas: I, II i III cyklu dziecięcego. Sala wypełniona była po brzegi słuchaczami, wśród których najważniejszymi gośćmi byli Babcie i Dziadkowie! Podziwiali Oni swoich wnuczków jako solistów oraz w zespołach wokalno- ruchowych. Uczniowie wykonywali interpretacje ruchowe do takich utworów jak: E. Griega - W grocie króla gór, W. Kilara – Wokaliza, melodii z filmu Hotel Palace, a także śpiewali piosenki pt. „Wakacje u Dziadka”, „ To nasz festiwal”, „Poczytaj mi Babciu”, „Księżniczka pauza”, „Dobrze, że jesteś” oraz „Zimowe wianki”. Zespoły te przygotowane zostały przez Panią Małgorzatę Bober i Panią Sabinę Wiśniewską – Szymonik.

Zaprezentował się również zespół wokalno-instrumentalny przygotowany przez Panią Dorotę Wylężek, który wykonał piosenkę „Dziadek i babcia tańczą walczyka”. Jako solistów usłyszeliśmy: flecistkę Zuzannę Pasternak, skrzypka Nikodema Stępnia, pianistkę Liliannę Jasik, klarnecistkę Martę Kolasę, akordeonistkę Helenę Kacperczyk oraz duet gitarowy Hannę Kowal i Martę Zając. Koncert poprowadziła Sabina Wiśniewska- Szymonik i Agnieszka Gajgier-Otręba.