22 października 2015 roku to dzień Galowego Koncertu Jubileuszowego, zorganizowanego z okazji 70 - lecia istnienia naszej szkoły. Wagę tego wydarzenia potwierdzili swoją obecnością Główna Specjalistka Departamentu Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej MKiDN pani Beata Drewniacka, Wizytator Centrum Edukacji artystycznej pan Jerzy Sieczka, przedstawiciele instytucji lokalnych, obecni i byli pracownicy szkoły, uczniowie, absolwenci oraz rodzice.

Podczas koncertu pani dyrektor Lidia Zielińska - Przybył oraz przybyli goście wygłosili  okolicznościowe mowy. Następnie w sposób bardziej lub mniej poważny przedstawiona została historia i współczesność szkoły. Opowiadali o niej prowadzący koncert Dorota Wylężek i Tadeusz Spyra oraz pośrednio, poprzez prezentację multimedialną, Janusz Biedrowski i Rafał Tomczyk.

W części muzycznej przed publicznością zaprezentowały się byłe uczennice szkoły, pianistki: Magdalena Kruż, Anna Hajduk, Katarzyna Hajduk - Konieczna oraz Big Będzin Band prowadzony przez  Romana Hylę, również absolwenta naszej PSM.

Na zakończenie wieczoru gospodarze sceny wypowiedzieli chyba zaskakujące publiczność życzenia i zaprosili na następny jubileusz, bo przecież:

70 - letnia, ale nie emerytka i nawet rozkwita. Jest miła, towarzyska, pełna wigoru. Potencja(ł) u niej OK, toteż  z wieloma obcuje i dużo talentów spłodziła. Bardzo wymalowana ( tynk kolorowy na nią nałożono ), ale dziećmi potrafi się zająć. Nieźle imprezuje - to dzięki niej koncerty i festiwale, a Jubileusz obchodziła tak, że aż głowa boli. Zgromadzeni na nim goście życzliwie nie śpiewali „Sto lat” - my też mamy nadzieję, że przed nią dłuższa przyszłość.

Ale gwiazdka pomyślności niech jej nie zagaśnie.

A kto z nami … ( hm ), niech na przykład wrzaśnie !!!