Dnia 1 października 2015 roku w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fr. Chopina w Będzinie odbył się koncert w wykonaniu absolwentów i nauczycieli placówki. Okazją tego muzycznego spotkania był Światowy Dzień Muzyki oraz przypadający w tym roku Jubileusz 70-lecia naszej szkoły. Występ absolwentów i nauczycieli był pierwszym z serii trzech koncertów w ramach obchodów Jubileuszu.

Licznie zgromadzona publiczność miała okazję wysłuchać występów absolwentów szkoły:
Marii Pragłowskiej - fortepian
Piotra Sarapaty - akordeon
Damiana Oleksiaka - marimba
oraz nauczycieli:
Danieli Angelovej - fortepian
duetu Agnieszki Gajgier-Otręby - flet  i Grzegorza Szymca - gitara
duetu Tomasza Grzyba - akordeon i Adama Polachowskiego - ksylofon
Piotra Misiaka - puzon i akompaniującego mu Zenona Dąbka - fortepian
duetu Tomasza Grzyba - akordeon oraz Dariusza Jędrusika - obój oraz
kwartetu pianistów - Agaty Misiury, Beaty Krowickiej, Klaudii Misiak oraz Zenona Dąbka, którzy brawurowo wykonali utwór na osiem rąk grając na jednym fortepianie.

Zróżnicowany program koncertu przypadł słuchaczom do gustu, co wyrazili gromkimi brawami.
Koncert przygotowali i poprowadzili Mariola i Jacek Dobrzańscy.