7 czerwca odbył się w naszej szkole koncert z serii : "Uczniowie sukcesu". Zaprezentowali się najzdolniejsi soliści i zespoły, które w tym roku szkolnym osiągnęły wysokie lokaty w wyższych konkursach. Tematem przewodnim koncertu były różne oblicza słowa "Sukces".

Dnia 14 listopada 2017 r. w sali koncertowej o godzinie 16.30 odbył się popis sekcji instrumentów dętych, akordeonu i perkusji. Prezentacja uczniów na estradzie była podsumowaniem ich dwumiesięcznej pracy od rozpoczęcia roku szkolnego. Prezentowali się uczniowie klas : fletu - Marioli Dobrzańskiej oraz Agaty Misiewicz, klarnetu - Jacka Dobrzańskiego oraz saksofonu - Janusza Biedrowskiego, który również pełnił rolę prowadzącego. Wszystkim wykonawcom akompaniowali : pani Agata Misiura i Pan Zenon Dąbek.

Dnia 19 marca 2018r. w sali koncertowej PSM I st. w Będzinie o godzinie 16:30 odbył się popis sekcji instrumentów dętych akordeonu i perkusji. Popis ten był dla uczniów kolejną okazją do zaprezentowania swoich umiejętności. Na estradzie wystąpili uczniowie klas : puznou – Pana Piotra Misiaka, trąbki – Pana Grzegorza Szczyrby, perkusji – Pana Adama Polachowskiego oraz fletu – Pani Marioli Dobrzańskiej i Pani Agata Misiewicz. Młodym artystą przy fortepianie towarzyszyli – Pani Agata Misiura, Pan Michał Mazanek oraz Pan Zenon Dąbek. Za przygotowanie oraz prowadzenie popisu odpowiedzialna była Pani Agata Misiewicz. Dnia 19 marca 2018r. w sali koncertowej PSM I st.      w Będzinie o godzinie 16:30 odbył się popis sekcji instrumentów dętych akordeonu i perkusji. Popis ten był dla uczniów kolejną okazją do zaprezentowania swoich umiejętności. Na estradzie wystąpili uczniowie klas : puznou – Pana Piotra Misiaka, trąbki – Pana Grzegorza Szczyrby, perkusji – Pana Adama Polachowskiego oraz fletu – Pani Marioli Dobrzańskiej i Pani Agaty Misiewicz. Młodym artystą przy fortepianie towarzyszyli – Pani Agata Misiura, Pan Michał Mazanek oraz Pan Zenon Dąbek. Za przygotowanie oraz prowadzenie popisu odpowiedzialna była Pani Agata Misiewicz.

W dniu 03.10.2017 r. odbył się doroczny Koncert absolwentów i pedagogów naszej szkoły pod tytułem "Marzenia się spełniają."

Współprowadzącymi byli : Agata Misiura oraz Janusz Biedrowski. W programie usłyszeliśmy m. in. kompozycje P. Sarasate, F. Liszta, P. Emoneta czy C. Stamitz'a.                                                Na zakończenie koncertu prowadzący spełnili marzenia publiczności a ich weryfikację obiecali za rok. Trzymamy ich za słowo.

1 marca 2018 r. w rocznicę urodzin Fryderyka Chopina w sali koncertowej PSM w Będzinie odbył się koncert będący „prezentem” społeczności szkolnej dla Patrona szkoły. Z tej okazji otrzymaliśmy 16 kompletów skrzypiec podarowanych placówce przez Prezydenta Miasta Będzina. Specjalne życzenia dla nauczycieli, uczniów i rodziców szkoły przekazał Pan Wiceprezydent Miasta Będzina Pan Rafał Adamczyk. Po części oficjalnej salę wypełniła muzyka z różnych epok i gatunków muzycznych. Wystąpili: Marta Cofur, Sebastian Nawrocki (gościnnie, pedagog ZPSM im. K. Szymanowskiego w Katowicach), Mateusz Pala, Agata Misiura, Natalia Dulko, Maksymilian Pala, Jacek Dobrzański, Piotr Misiak, Tomasz Grzyb, Beata Krowicka, Michał Mazanek, Grzegorz Szczyrba, Grzegorz Szymiec, Adam Polachowski.

Michał Mazanek

Koncert przygotowali i poprowadzili: Jacek Dobrzański i Michał Mazanek.

W dniu 22. września, w godzinach popołudniowych uczestniczyliśmy wraz z koleżankami i kolegami ze Szkoły Muzycznej w Będzinie, w Koncercie Finałowym, który odbył się z okazji 11 Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej. Koncert ten odbył się w Pałacu Kultury Zagłębia. Był to konkurs - koncert, mający na celu wyłonić zwycięzcę w kategorii obój. Finalistów było pięciu jednak my,  mieliśmy przyjemność wysłuchać trzech finalistek. Wszyscy wykonywali  utwór Wolfganga Amadeusa Mozarta - Koncert C - dur KV 314. Uczestnikom towarzyszyła Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej, której dyrygował Sławomir Chrzanowski.

Występ wszystkich finalistek był na wysokim poziomie, i na pewno jurorzy mieli bardzo ciężki orzech do zgryzienia przy przyznawaniu pierwszego miejsca. Mnie i moim koleżankom koncert się bardzo podobał i żałuję, że nie mogliśmy zostać do końca konkursu, aby dowiedzieć się kto został zwycięzcą.

Sądzę, że powinno być więcej takich wyjazdów.

Natalia Kyrcz, kl.I