Dnia 14 listopada 2017 r. w sali koncertowej o godzinie 16.30 odbył się popis sekcji instrumentów dętych, akordeonu i perkusji. Prezentacja uczniów na estradzie była podsumowaniem ich dwumiesięcznej pracy od rozpoczęcia roku szkolnego. Prezentowali się uczniowie klas : fletu - Marioli Dobrzańskiej oraz Agaty Misiewicz, klarnetu - Jacka Dobrzańskiego oraz saksofonu - Janusza Biedrowskiego, który również pełnił rolę prowadzącego. Wszystkim wykonawcom akompaniowali : pani Agata Misiura i Pan Zenon Dąbek.

11 kwietnia sala koncertowa naszej szkoły zamieniła się w wielki muzyczny zwierzyniecwink. Podobnie jak w poprzednich latach zorganizowaliśmy bowiem Koncert, na którym uczniowie prezentowali swe umiejętności, grając utwory inspirowane światem zwierząt. Usłyszeliśmy zwierzaki domowe, leśne, ptaki oraz całą wielką grupę zwierząt egzotycznych. Dodatkową atrakcją dla publiczności były przebrania, w których dzieci pojawiły się na scenie.
W koncercie zaprezentowało się 23 uczniów z wszystkich sekcji działających w szkole.

 

10.03.2016r. byliśmy na koncercie w Filharmonii Śląskiej w Katowicach. Tematem czwartkowego koncertu były pory roku. Dla mnie najpiękniejsza była muzyka przedstawiająca jesień. Nastrój był bardzo zmienny, chwilami było nostalgicznie i spokojnie, a czasem charyzmatycznie. Bardzo podobało mi się wykonanie utworu przez orkiestrę wraz z akordeonem, pełniącym funkcję solisty. Było to bardzo nietypowe zestawienie, gdyż w muzyce orkiestrowej w partiach solowych wykorzystywane są częściej inne instrumenty. Podsumowując, koncert był ciekawy i pozytywnie mnie zaskoczył.

W dniu 03.10.2017 r. odbył się doroczny Koncert absolwentów i pedagogów naszej szkoły pod tytułem "Marzenia się spełniają."

                                                                                                                    

Współprowadzącymi byli : Agata Misiura oraz Janusz Biedrowski. W programie usłyszeliśmy m. in. kompozycje P. Sarasate, F. Liszta, P. Emoneta czy C. Stamitz'a.                                                Na zakończenie koncertu prowadzący spełnili marzenia publiczności a ich weryfikację obiecali za rok. Trzymamy ich za słowo.

11 lutego 2016 r. uczniowie naszej szkoły uświetnili swoją grą koncert charytatywny p.t. :"od serca dla serca", z którego całkowity dochód przeznaczony został na rzecz budowy hospicjum stacjonarnego w Sosnowcu. 
Pomysłodawcą i organizatorem koncertu był Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 11 w Sosnowcu. W programie zabrzmiały utwory muzyki rozrywkowej i klasycznej.

W dniu 22. września, w godzinach popołudniowych uczestniczyliśmy wraz z koleżankami i kolegami ze Szkoły Muzycznej w Będzinie, w Koncercie Finałowym, który odbył się z okazji 11 Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej. Koncert ten odbył się w Pałacu Kultury Zagłębia. Był to konkurs - koncert, mający na celu wyłonić zwycięzcę w kategorii obój. Finalistów było pięciu jednak my,  mieliśmy przyjemność wysłuchać trzech finalistek. Wszyscy wykonywali  utwór Wolfganga Amadeusa Mozarta - Koncert C - dur KV 314. Uczestnikom towarzyszyła Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej, której dyrygował Sławomir Chrzanowski.

Występ wszystkich finalistek był na wysokim poziomie, i na pewno jurorzy mieli bardzo ciężki orzech do zgryzienia przy przyznawaniu pierwszego miejsca. Mnie i moim koleżankom koncert się bardzo podobał i żałuję, że nie mogliśmy zostać do końca konkursu, aby dowiedzieć się kto został zwycięzcą.

        Sądzę, że powinno być więcej takich wyjazdów.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                      Natalia Kyrcz, kl.I

           9 lutego, w ostatni dzień karnawału na ulicy sportowej w Będzinie, można było zaobserwować postaci z bajek, filmów oraz pradawnych legend. Powodem tych niecodziennych zjawisk była odbywająca się w pobliskiej Szkole Muzycznej zabawa karnawałowa.
         Już samo jej rozpoczęcie w kolorowym korowodzie było okazją do zaprezentowania balowych strojów, które zaskakiwały różnorodnością, a także pomysłowością ich wykonawców. Całości towarzyszyła żywiołowa muzyka, która przy pomocy wesołego wodzireja była akompaniamentem dla ciekawych figur tanecznych oraz licznych zabaw i konkursów.        

2 marca 2017 roku na scenie auli będzińskiej szkoły muzycznej jak co roku wystąpili jej nauczyciele. Koncert ten, w nastroju nieco jeszcze karnawałowym, zorganizowany został           z okazji rocznicy urodzin F. Chopina -  patrona szkoły. Różnorodny program i wysoki kunszt wykonawczy zaprezentowali następujący pedagodzy:

Agata Misiura,

Beata Krowicka,

Agnieszka Gajgier-Otręba,

Katarzyna Kowalczyk,

Grzegorz Szymiec,

Piotr Misiak,

Michał Mazanek,

               4 lutego 2016 roku już po raz trzeci na deskach naszej sceny gościliśmy uczniów oraz nauczycieli Zespołu Szkół Muzycznych im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej.
               Podczas corocznego koncertu zaprezentowały się zespoły muzyczne, ale nie zabrakło również solisty, który przepięknie wykonał na flecie Pieśń rosyjską Wilhelma Poppa.Dużym zaskoczeniem był występ nauczycieli ZSM im. M. Spisaka w Dąbrowie Górniczej, pana Łukasza Szubskiego oraz pana Krzysztofa Włodarczyka, którzy porwali publiczność brawurowym wykonaniem II Rapsodii węgierskiej Franciszka Liszta. Publiczność, która wypełniła salę koncertową po brzegi, bardzo ciepło przyjmowała wszystkich wykonawców, co z pewnością dodawało im skrzydeł. Wszystkie występy nagradzane były gromkimi brawami, ale słuchacze z niecierpliwością czekali na najważniejszy punkt programu.
             Na zakończenie koncertu połączone siły orkiestr oraz chórów szkół z Dąbrowy Górniczej oraz Będzina wykonały utwór Strangers In the night. Przepiękne wykonanie, jak również ilość wykonawców na scenie zrobiły ogromne wrażenie na publiczności, która nie wypuściła muzyków ze sceny bez bisu.smiley

 

   05.01.2017 r. nasi uczniowie wraz z koleżankami i kolegami z Zespołu Szkół Muzycznych w Dąbrowie Górniczej wzięli udział w koncercie noworocznym, który odbył się w pięknej sali koncertowej Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. Naszą szkołę reprezentowali :

- chór - przygotowany przez p. E. Krzystańską                                                                        - orkiestra smyczkowa - przygotowana przez p. K. Szczyrbę

 - zespół smyczkowy - prowadzony przez p. K. Szczyrbę

- zespół instr. dętych - przygotowany przez p. P. Misiaka

- Aleksander Kubica - z klasy p. G. Szczyrby

- Maria Szopa - z klasy p. K. Szczyrby

 - A. Kulesa - z klasy p. A.Gajgier-Otręby

 - W. Dolipski - z klasy p. A. Polachowskiego

Wszyscy uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom wykonawczy i byli gorąco przyjęci przez licznie zgromadzoną publiczności. Gratulujemy i dziękujemy dzieciom i ich nauczycielom. smiley

Jak co roku, 29 stycznia 2016 roku, w klasie fletu Marioli Dobrzańskiej odbył się "Wieczór kolęd". W kolędowaniu udział wzięli wszyscy uczniowie klasy wraz ze swoimi rodzinami. Jest to wyjątkowy dzień w roku, kiedy na scenie można usłyszeć dziadków grających z wnukami, rodziców muzykujących ze swoimi dziećmi. Podsumowaniem koncertu było wspólne śpiewanie kolęd. Oprócz uczty duchowej wszyscy uczestnicy koncertu częstowali się słodkościami przygotowanymi przez rodziców.

W czwartek 17 września 2016 r. byliśmy w Katowicach na ciekawym koncercie muzycznym. W sali koncertowej NOSPR wystąpił znakomity akordeonista Richard Galliano w towarzystwie muzyków Filharmonii Brneńskiej. W I części wysłuchaliśmy utworów Wolfganga Amadeusa Mozarta i Antonio Vivaldiego w wersji na akordeon i orkiestrę, co zapewniło nam niecodzienny odbiór. W II części artyści zagrali utwory bliższe współczesności, między innymi Edwarda Elgara, Astora Piazolli oraz samego Richarda Galliano również w wersjach na akordeon i orkiestrę.

        22 stycznia 2016 r. o godz.17.00 w sali koncertowej odbył się koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka. Podczas koncertu prezentowali się najmłodsi uczniowie klas: I, II i III cyklu dziecięcego. Sala wypełniona była po brzegi słuchaczami, wśród których najważniejszymi gośćmi byli Babcie i Dziadkowie! Podziwiali Oni swoich wnuczków jako solistów oraz w zespołach wokalno- ruchowych. Uczniowie wykonywali interpretacje ruchowe do takich utworów jak: E. Griega - W grocie króla gór, W. Kilara – Wokaliza, melodii z filmu Hotel Palace, a także śpiewali piosenki pt. „Wakacje u Dziadka”, „ To nasz festiwal”, „Poczytaj mi Babciu”, „Księżniczka pauza”, „Dobrze, że jesteś” oraz „Zimowe wianki”. Zespoły te przygotowane zostały przez Panią Małgorzatę Bober i Panią Sabinę Wiśniewską – Szymonik.

14 listopada 2016r. o godzinie 16.30 w auli PSM I st. w Będzinie odbył się cykliczny koncert :"Muzykujących rodzin". Udział wzięło 16 zespołów prezentujących cały wachlarz muzyczny od muzyki klasycznej do muzyki rozrywkowej. Zespoły rodzinne czasami wspominali nauczyciele, wystąpił również zespół złożony z nauczycieli  i ich pociechy. 

Całość przygotowana została przez panią Agatę Misiurę i pana Janusza Biedrowskiego.Opróćz prezentacji muzycznych odbył się konkurs rebusowy a całość zwieńczyły oklaski na stojąco..........

      Sposoby szykowania się do Bożego Narodzenia i jego celebracja bywają różne. U wielu wiąże się to z licznymi porządkami, zakupami, pośpiechem, niekiedy nerwowością itd.. Jedni uważają, że to czas spokoju i zwolnienia tempa życia, a inni, że to okazja do zabawy i radości. Są tacy, którzy bez względu na upływ czasu do obchodów świąt nie wprowadzają zmian i ci, którzy tradycję wolą pozostawić innym i na przykład wyjeżdżają.

Wrażenia ze szkolnej wycieczki do Rycerki
Wcześnie rano 9 czerwca 2016 roku wyruszyliśmy na szkolną wycieczkę do Rycerki. Wszyscy na miejsce zbiórki stawili się prawie punktualnie…. Po dokładnym sprawdzenie autobusu przez będzińską policję odjechaliśmy….. Droga minęła bardzo szybko i znaleźliśmy się w Rycerce Dolnej w pensjonacie „U Kąkola” . Miły właściciel pensjonatu szybciutko przydzielił każdemu pokój.
Z młodą , sympatyczną Panią Przewodnik wyruszyliśmy na szlak w kierunku Bendoszki Wielkiej i Przełęczy Przegibek.  

19 stycznia, jak co roku, uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swe umiejętności i talent w Półrocznym Koncercie Szkolnym.
Wystąpili najlepsi soliści, w tym niedawna laureatka Konkursu w Jaworznie - Alicja Kulesa, duet wiolonczelowy, chór, oraz nowe zespoły działające na terenie naszej szkoły, pracujące pod kierunkiem pana Tomasza Grzyba i pana Piotra Misiaka.

19 kwietnia 2016 odbył się międzyszkolny koncert w wykonaniu uczniów z Katowic, Jaworzna, Sosnowca i Będzina.  

Szkołę naszą reprezentowali :                       

- Amelia Tomczyk i Jakub Nurczyński z klasy p. K. Misiak                           

- Maria Szopa i Nikodem Stępień z klasy p. K. Szczyrby    

- Zuzanna Kozioł z klasy p. K. Kowalczyk     

- Robert Wacowski z klasy p. A. Staśko                                                                                                                                          

Gratulujemy wspaniałych wykonań i bardzo wysokiego poziomusmiley

„Zagraj to jeszcze raz, Sam”, czyli muzyka i film.

W piątek 8 stycznia byliśmy w Filharmonii Śląskiej na koncercie „Muzyka sensacyjna”. Mogliśmy usłyszeć muzykę za znanych filmów, np. „Titanica”, „Casablanki”, „Janosika”, „Reksia”, „Pszczółki Mai”. Koncertowi towarzyszyła projekcja filmów niemych z przełomu XIX i XX wieku oraz współczesnych przebojów kinowych.To był to najlepszy koncert, na jakim byłam. Usłyszałam znaną muzykę w wykonaniu orkiestry, więc mogłam porównać oryginalną ścieżkę muzyczną z wykonaniem jej przez orkiestrę. Najciekawsze było jednak to, że muzyce towarzyszył obraz, więc nawet osoby, które nie interesują się specjalnie muzyką, mogły się dobrze czuć na koncercie, ponieważ słuchały tego, co już dobrze znają. A wiadomo, że najbardziej lubimy melodie, które już raz słyszeliśmy.