PRZEBIEG III OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU ORKIESTR

SZKÓŁ MUZYCZNYCH I STOPNIA W BĘDZINIE

27 kwietnia 2009r.

Godz.10.00 - OTWARCIE FESTIWALU

ORKIESTRY SMYCZKOWE

Godz.10.15

1. Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Białymstoku

2. Zespół Szkół Muzycznych im. M. J. Żebrowskiego w Częstochowie

3. Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. G. Bacewicz w Jaworznie

4. Szkoła Muzyczna I st. im. G. Bacewicz we Wrocławiu

Godz.11.30

5. Zespół Szkół Muzycznych im. M. Spisaka w Dąbrowie Górniczej

6. Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. M. Karłowicza w Katowicach

7. Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. F. Chopina w Będzinie

8. Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. I. J. Paderewskiego w Tarnowskich Górach

ORKIESTRY MIESZANE

Godz.12.30

9. Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. G. G. Gorczyckiego w Rudzie Śląskiej

10. Zespół Szkół Muzycznych Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna

I st. im. St. Moniuszki w Katowicach

11. Zespół Szkół Muzycznych im. F. Rybickiego w Tychach

12. Państwowa Szkoła Muzyczna im. J. Garści w Lublińcu

przerwa obiadowa do godz.15.00

BIG BANDY

Godz.15.00

13. Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. F. Chopina w Będzinie

14. Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Oleśnie

15. Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Olkuszu

16. Zespół Szkół Muzycznych im. F. Rybickiego w Tychach

ORKIESTRY DĘTE

Godz.16.15

17. Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Kluczborku

Godz. 16.30 OBRADY JURY FESTIWALU

Koncert Szkolnego Zespołu Perkusyjnego „Tarabans"
pod kierunkiem A. Polachowskiego

Godz. 17.45 OGŁOSZENIE WYNIKÓW

Godz. 18.00 SPOTKANIE JURORÓW Z DYRYGENTAMI
WYNIKI

Kategoria orkiestr smyczkowych

I Miejsce ex aequo
Orkiestra Smyczkowa PSM I st. w Białymstoku – dyrygent M. Ławreszuk
Orkiestra Smyczkowa SM I st. im. G. Bacewicz we Wrocławiu –
dyrygent M. Podzielny

II Miejsce
Orkiestra Smyczkowa PSM i st. im. F. Chopina w Będzinie –
dyrygent K. Wikarek

III Miejsce
Szkolna Orkiestra Smyczkowa PSM I st. im. G. Bacewicz
w Jaworznie – dyrygent E. Kapel

Wyróżnienie dla dyrygenta
Małgorzata Podzielny - SM I st. im. G. Bacewicz we Wrocławiu

Wyróżnienie dla solisty
Aleksandra Leszczyszyn uczennica SM I st. im. G. Bacewicz
we Wrocławiu za wykonanie partii solowej Capriccietta na 4 kotły

Wyróżnienie za akompaniament
Orkiestra PSM I i II st. im. M. Karłowicza w Katowicach
do utworu A. Rowleya „Mały koncert G-dur na fortepian
i orkiestrę smyczkową"
Kategoria orkiestr mieszanych

II Miejsce ex aequo
Orkiestra ZSM POSM I st. im. St. Moniuszki w Katowicach –
dyrygent M. Kionka
Orkiestra ZSM w Tychach – dyrygent K. Wocław

III Miejsce
Orkiestra PSM i st. im. G. G. Gorczyckiego w Rudzie Śląskiej -
dyrygent B. Stanek

Wyróżnienie dla solisty

Paulina Juszczak uczennica ZSM w Tychach za wykonanie partii solowej na skrzypcach „Por una cabeza" C. Gardela
Kategoria orkiestr dętych i big bandu

I Miejsce
Bidg Band PSM I st. w Oleśnie – dyrygent K. Wiatr
III Miejsce
Big Band ZSM im. F. Rybickiego w Tychach – dyrygent J. Dobrzański

Wyróżnienie
Big Band PSM I st. im. F. Chopina w Będzinie - dyrygent J. Dobrzański

Wyróżnienie dla dyrygenta
Korneliusz Wiatr - dyrygent Big Bandu PSM I st. w Oleśnie

Wyróżnienie dla solisty

Perkusista Jakub Radwański -
uczeń ZSM im. F. Rybickiego w Tychach

Solistka z PSM I st. w Oleśnie – Danuta Żychówka
za wykonanie partii wokalnej